این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است

اموزش تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی یکی از مهمترین قطعات و لوازم ماشین لباسشویی است که نقش مهمی در بهینه کار کردن ماشین لباسشویی بازی میکند می پرسید چطور؟

اموزش لاستیک دور درب ماشین لباسشویی:وظیفه لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ایجاد فاصله میان دیگ و بدنه ماشین لباسشویی است تا در زمان کار ماشین لباسشویی به دلیل سرعت بالای دیگ و چرخش ان باعث ایجاد صدای نابهنجار نگردد این یک از هوشمندانه ترین راهکارهایی است که برای کم کردن صدای ماشین لباسشویی بکار رفته است و چندین سال است که ادامه داشته و تغییر نکرده است ولی به دلایل مختلفی از جمله

  • پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی
  • سوراخ شدن
  • پوسیده شدن
  • جرم گرفتن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

نیاز به تعویض ان پیدا خواهید کرد که ما در این اموزش قصد داریم به نحوه انجام این کار بپردازیم

1-برای تعویض لاستیک دور درب ابتدا برق ماشین لباسشویی را قطع کنید.

برق ورودی ماشین لباسشویی را جدا کنید.

2-درب بالایی ماشین لباسشویی را که به وسیله دو پیچ در عقب ماشین لباسشویی محکم شده را باز کرده و بردارید.

3-تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی:پیچ های پشت پنل جلویی را به وسیله پیچ گوشتی باز کنید در این مرحله مراقب باشید تا به برد ماشین لباسشویی اسیبی وارد نشود.

4-تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی:جا پودری را بیرون بکشید برای اینکار جا پودری را کاملا بیرون کشیده و در اخر کمیبه سمت بالا مایل کنید تا خار ان ازاد شده و کاملا از جای خود خارج شده و تمامی پیچ های روی قاب را که در زیر جا پودری قرار داشت را باز کنید.

5-تمامی کابل های ارتباطی به برد را به نحوی که به برد اسیب وارد نشود جدا کرده و کنار می گذاریم و خارهای بالایی قاب جلویی را یکی یکی ازاد کرده و قاب جلویی را کاملا از جای خود خارج می کنیم.

6-درب پایینی که در بدنه جلویی برای پمپ تخلیه و فیلتر تعبیه شده را کاملا باز کرده و تمامی پیچ هایی را که به چشم می خورد را کاملا باز می کنیم.

7-بعد از باز کردن تمامی پیچ های بدنه جلویی دستگاه نوبت به جدا کردن لاستیک می رسد دقت داشته باشید که لاستیک دور درب به وسیله یک سیم گرد و یک فنر به طرف وصل می باشد یکی به دیگ و دیگری به بدنه جلویی ماشین لباسشویی که شما برای باز کردن طرفی که به بدنه وصل شده است باید فنر را کمی باز کنید تا سیم کاملا از دور لاستیک خارج شود.

8-در مرحله بعد پیچ میکروسوئیچ درب را باز کنید و کابل متصل به ان را جدا کرده تا قاب جلویی کاملا خارج شود.

9-حالا شما به قسمتی که به دیگ متصل شده است دسترسی کامل دارید که می توانید با باز کردن سیم و فنر دور ان لاستیک را خارج کرده لاستیک نو را جایگزین کنید و تمامی مراحلی را که تا اینجا انجام داده اید را کاملا برعکس انجام دهید لاستیک نو جایگزین شود.

نکنه:در صورتی که لاستیک دور درب ماشین لباسشویی شما جرم زیادی گرفته است یا سوراخ یا پارگی ریزی دارد و شما به دلایلی از جمله هزینه بر بودن تعویض و پیدا نشدن لاستیک دور درب مشابه از تعویض ان صرفه نظر کردید می توانید با انجام این مراحل لاستیک را 180 درجه چرخانده تا قسمت پایینی ان که جرم گرفته یا پاره شده است به بالا منتقل شود.

نکته:هنگام تعویض لاستیک برای جا انداختن ان از پیچ گوشتی یا لوازمنوک تیز برای جا انداختن حلقه دور ان استفاده نکنید چون احتمال اسیب وارد شدن به لاستیک و پارگی بسیار زیاد است و در این صورت مجبور خواهید بود برای تعمیر ماشین لباسشویی هزینه گرافی پرداخت کنید.http://خدمات فنی سهیلی


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: ماشین ,لباسشویی ,لاستیک ,تعویض ,کاملا ,جلویی ,ماشین لباسشویی ,تعویض لاستیک ,بدنه جلویی ,اسیب وارد ,وارد نشود ,اموزش تعویض لاستیک
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
Akse Aghaye Khamenei

آخرین جستجو ها

خرید فروش قیمت لوازم یدکی ماشین در تهران یواشکی نوشت دانلود کتاب اندیشه اسلامی ۱ سبحانی روح توحید نفی عبودیت غیر خدا آهنگ|ترانه|موزیک تعمیرگاه و فروشگاه چرخ خیاطی در اندیشه , شهریار و حومه وبلاگ طرفداران بازی الدر اسکورل پارس بوش وبلاگ گردشگری شهر استانبول najiteb