این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است

مشکلات متداول ماشین ظرفشویی:در صورتی که با موارد زیر روبرو شده اید ممکن است ماشین ظرفشویی شما به تعمیر نیاز داشته باشد.
ظروف شیشه ای کدر
کدر شدن ظروف شیشه ای می تواند به دلیل اشتباه شما در استفاده از ظرفشویی باشد (بطور مثال ابکشی نه چندان خوب قبل از بارگذاری ظروف) و یا به دلیل سختی بیش از اندازه اب ممکن است این مشکل روی دهد.در این حالت لازم است از نرم کننده های اب استفاده شود.
===========================================================
ظرف ها در انتهای سیکل شست و شو کاملا تمیز نمی شوند
ماشین ظرفشویی خود را بدون مواد شوینده روشن کنید تا مطمئن شوید که مشکل از استفاده بیش از حد از مواد شوینده نیست.مطئمن شوید مایع ظرفشویی درون مخزن ان وجود دارد.مخزن مواد شوینده را تمیز کنید تا توزیع مواد شوینده به درستی انجام شود.همچنین زمانی که ظروف به اندازه کافی تمیز نشده اند ممکن است این مشکل به دلیل مسدود شدن بازوهای اب پاش ایراد در سیستم پمپ یا پروانه شست و شو و یا المنت حرارتی باشد.
===================================================================
ماشین ظرفشویی روشن نمی شود
اگر مشکل از فیوز نبود پریز برق را بررسی کنید.برای بررسی پریز برق می توانید یک وسیله برقی دیگر را به ان وصل کنید تا از برق رسانی پریز مطمئن شوید.اطمینان حاصل کنید که شیر اب وصل شده به ماشین ظرفشویی باز است.درب ماشین ظرفشویی را باز کرده و محکم ببندید تا از درست بسته شدن ان مطمئن شوید.مطمئن شوید که سیم برق به پریز برق متصل باشد.بررسی کنید که برق وارد ماشین ظرفشویی می شود.اگر چراغ صفحه نمایش ماشین ظرفشویی روشن نمی شود فیوز را چک کنید.
===================================================================
ظرفشویی صدای وز وز می دهد و سپس خاموش می شود
در صورتی که ماشین ظرفشویی تان صدای وز وز می شنود و سپس متوجه خاموش شدن ان می شوید معمولا به دلیل متوقف شدن و قفل شدن موتور دستگاه است.در این صورت موتور باید تعویض شود.
===================================================================
سیکل های شستشو بسیار طولانی می شوند
در صورتی که ماشین ظرفشویی شما برای شستن ظروف زمان بسیاری صرف می نماید ممکن است ایراد در فرایند سیکل باشد.این امر به دلیل معیوب بودن ترموستات و یا ایراد تایمر دستگاه است .به درستی عمل نمی کند.
===================================================================ماشین ظرفشویی از اب پر نمی شود
دلایل رایجی که می تواند به عدم ابگیری مناسب ماشین ظرفشویی مربوط باشد عبارتند از : سلنوید ورودی اب معیوب شیر خراب شده ایراد در سوئیچ شناور سرریز و یا تایمر معیوب.
===================================================================
عدم تخلیه اب ماشین ظرفشویی
ممکن است مجرای تخلیه اب گرفته شده باشد.سلئوید تخلیه از بین رفته باشد و یا پمپ تخلیه ایراد پیدا کرده باشد.تمامی این موارد میتوانند در رابطه با عدم خروج صحیح اب از دستگاه صادق باشند.
===================================================================
ماشین ظرفشویی ابریزش دارد و یا چکه می کند
استفاده بیش از حد از ماده شوینده و یا نوع نامناسب ان می تواند یکی از دلایل نشتی ماشین ظرفشویی می باشد.ماشین ظرفشویی را بدون مواد شوینده روشن کنید تا مطمئن شوید که مشکل از استفاده بیش از حد از مواد شوینده نیست.شلنگ وصل شده به ماشین ظرفشویی را بررسی کنید که نشتی نداشته باشد.همچنین لاستیک های اطراف درب دستگاه که ممکن است در اثر گذر زمان ساییده و از بین رفته باشند نیز می توانند علت ابریزش ماشین ظرفشویی را باز کرده و محکم ببندید تا از بسته شدن صحیح ان اطمینان حاصل کنید.تراز بودن ماشین ظرفشویی با سطح زمین را بررسی کنید.نوار اب بند موتور خرابی بازوهای اب پاش و یا مشکل در موتور و پمپ تخلیه نیز می توانند از دیگر دلایل این مشکل باشند.

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: ظرفشویی ,ماشین ,شوید ,مشکل ,شوینده ,مواد ,ماشین ظرفشویی ,مواد شوینده ,مطمئن شوید ,بررسی کنید ,ظرفشویی روشن ,باشد ماشین ظرفشویی ,متداول ماشین ظرف
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
Akse Aghaye Khamenei

آخرین جستجو ها

خشکبار ایران اکسیارت آموزش نگهداری از گربه مشاوره در بورس-بهترین مدرس بورس-بهترین شغل دنیا-معامله بورس-سرمایه گذاری دربورس مخزن اسید خاطرات زندگی یک نویسنده www.ayatollahabdollahi.blog.ir ساخت تیزر تبلیغاتی | ایران مایند فروشگاه کتاب دیجیتال عصرسبز